Eğitmenler


 

Photo World!


Temel Fotoğraf Eğitimi Seminerleri devam ediyor.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

 

Eposta Listesi Kaydolun! Bizden Haberdar Olun..

Mail Adresi
 
 

Eğitmenler

 

 

Mehmet Çakır

Fotoğraf sanatçısı

1957 yılında Denizli/Çardak Beylerbeyi’de doğdum.Onüç yaşında fotoğrafçılığa çırak olarak başladım.O günden ikibin iki yılı sonuna kadar fotoğrafçılığı meslek olarak yaptım.

2003 yılında M.Çakır Fotoğraf Sanatevi’ni kurdum.Denizli’deki fotoğraf meraklılarıyla fotoğraf sevgimi ve bilgimi paylaştım.

DEFSAD’ın kuruluş toparlanmasına katkıda bulunarak kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım.

Bugüne kadar Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında 65’in üzerinde ödüller kazandım.Sayısını unuttuğum karma fotoğraf sergilerinde fotoğraflarım sergilendi.

2004 yılından beridir LAODİKYA  Arkeoloji  fotoğrafçılığı yapmaktayım. Aynı zamanda M.Çakır Fotoğraf Sanatevi’nde çalışmalarımı sürdürüyorum. 

 

Rasim Çetiner

Orman Mühendisi/ Fotoğraf Sanatçısı

1959 yılında Afyon ili, Dazkırı ilçesi, Karaağaç Kuyusu köyünde doğdu.  1981 yılında K.T.Ü.Orman fakültesinden mezun oldum.

Fotoğrafçılığa ilgim Lise yıllarına dayanıyor.Ormancılık mesleğine başladıktan sonra arazide yapılan çalışmaları fotoğraflıyarak belgeleme ve gelecek kuşaklara bırakma kaygısı fotoğrafçılığa başlamamda önemli bir neden oldu.

Sanatsal amlamdaki Fotoğrafçılık çalışmaları 2003 yılından sonradır.

4 Karma sergiye katıldım.

Birçok fotoğrafı,Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında çeşitli ödüller aldım.

Denizli’de ve yurdun birçok bölgesinde Ormancılık ve fotoğraf çekim teknikleri  konusunda düzenlenen seminerlerde eğitici olarak görev aldım.

DEFSAD(Denizli  Fotoğraf Sanatı Derneği) ve TFSF(Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) üyesiyim.

 

 

Nizami Çubuk

Sanat Tarihi Öğretmeni

1958’de Denizli Bekilli ilçesinin Medele köyünde doğdu. 1976 yılında Gönen Öğretmen Okulunu bitirdi. Bir süre sınıf öğretmenliği yaptı. 1980’de Selçuk Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Liselerde sanat tarihi öğretmenliği yaptı.

2002 yılında Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Klasik Arkeoloji ana bilim dalında yüksek lisans yaptı.

Halen, Denizli Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde okul müdürü olarak çalışmaktadır.

Fotoğraf çekmeyi ve doğa yürüyüşlerini seviyor. Fotoğraf sergilerine ve yarışmalarına katıldı. Slâyt gösterileri yaptım.

DEFSAD (Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği) Üyesi

Tarihsel ve kültürel miras, mitoloji ve arkeoloji ile ilgili ulusal ve yerel dergilerde yazılar yazıyor…

"Hierapolis Tiyatro Kabartmaları" adında yayınlanmış eseri var.

  Evli ve iki çocuk babası…

 

   

 

 

 

Ali Güven 

Pamukkale Üniversitesi

Öğretim Görevlisi

Fen-Edb. Fak. Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Kınıklı / DENİZLİ

1981 yılında Burdur’un Yeşilova ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Yeşilova ve Burdur’da tamamladım. Lisans eğitimimi 2003 yılında Konya Selçuk Üniversitesi  İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladım. Yüksek lisans eğitimimi de aynı bölümde 2007 yılında tamamladım. 2003-2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak ilköğretim ve liselerde İngilizce öğretmenliği yaptım. Mart 2009’da Pamukkale Üniversitesi Fen-Edb Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Halen bu bölümde çalışmakta ve İngiliz Dili ve Edebiyatı A.B.D. programında doktora eğitimime devam etmekteyim.

Eskiden beri izleyici olarak ilgili olduğum fotoğraf sanatına,  2006 yılında aldığım kompakt bir makine ile ilk adımımı attım. 2006-2007 yılları arasında KONFAD (Konya Fotoğraf Amatörleri Derneği), 2007-2010 yılları arasında FOTOSEL ( Konya Selçuklu Fotoğraf Sanatı Derneği) üyeliklerinde bulundum. Bu süreçlerde dernek eğitimlerine, karma sergilere katıldım ve dijital fotoğraf sunumları yaptım. Ulusal ve Uluslararası bazı yarışmalarda sergileme ödülleri ve özel ödüller aldım.  Haziran 2010 da Denizli Fotoğraf Sanatı Derneğine (DEFSAD) üye oldum ve halen dernek etkinliklerine katılmakta, derneğin projeler komisyonunda görev almaktayım. Fotoğraf kategorisi olarak daha çok doğa fotoğraflarını tercih etmeme rağmen yeni tarzlar ya da konular konusunda her zaman yenilikçi ve meraklıyımdır. Hem teknik hem içerik bakımından fotoğraf sanatı adına kendimi her yeni gün geliştirmek en birincil amaçlarımdandır. Fotoğrafın hayata bakışınızın, hissettiklerinizi ya da görebildiklerinizi ifade etmenin en güçlü yollarından biri olduğunu düşünenlerden biriyimdir.

 

Gamze Ünal

1976 İstanbul doğumluyum.İlk ve Orta eğitimimi Adana da, lisans eğitimimi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümünde  1998  yılında tamamladım.Çeşitli işyerlerinde İnsan Kaynakları departmanında 2001 yılına kadar çalıştım.

Fotoğrafa olan ilgim 1993 yılında  Adana AFAD Derneğiyle tanışıp Temel fotoğraf eğitimi almamla başladı.

İstanbul Photoworld Fotoğraf Merkezinde Portre  ve Stüdyo Fotoğrafçılığı konularında eğitim aldım.

Fotoğrafla ilgili birçok etkinlikte yer aldım , birçok karma sergide  fotoğraflarım yayınlandı. Profesyonel olarak  fotoğrafçılığa başlamam ise Denizli de İlk  Doğum Fotoğrafçısı olmamla beraberdir.

Türkiye Fotoğraf  Sanatı  Fedarasyonu ve Defsad  üyesiyim. Denizli Fotoğraf Sanatı Derneğinde (Defsad)  halen dernek etkinliklerinde aktif olarak yer alıp Denetleme Komisyonda görev yapmaktayım. Denizli Photoworld bünyesinde fotoğrafın tüm dallarında görev yapıyorum.pıyorum 

 ... .

 

 

Levent Kalkan

Endüstriyel Fotoğrafçı 

 

1973 Denizli doğumluyum. İlk ve ortaöğrenimi Denizli'de tamamladım. Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Klasik Filoloji bölümünde okudum. Hacettepe Üniversitesinde Grafik Tasarım bölümünde eğitim gördüm.

2000 yılında İzmir'de kendi reklam ajansımı kurdum. 2003 yılından itibaren fotoğrafa ağırlık vererek çalışmalarımı sürdürmekteyim.

İzmir'de Endüstriyel Fotoğrafçılık ardından  İstanbul PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde stüdyo fotoğrafçılığı, Stock Fotoğrafçılığı dallarında eğitim aldım.

Sayısız reklam çalışmalarında fotoğraflarım kullanıldı.

DEFSAD kurucu üyesi olarak sanatsal fotoğrafa yöneldim, halen dernek genel sekreterliği görevini yürütmekteyim.

Beş ayrı karma sergiye  katıldım. Çeşitli yarışmalarda ödüller kazandım.

 

   

 

 

 
 
Mavera Web